Duben 2009

ze zkoušení..

22. dubna 2009 v 16:29 | Autorka |  Silver
Život naší rodiny vypadal následovně: Posledního nebo prvního dne v měsíci obdržel otec měsíční plat, který představoval celé živobytí - úspory byly dávno bezcenné. Jakou má plat hodnotu bylo těžké odhadnout; měnila se měsíc od měsíce, jednou mohlo 100 milionů představovat slušnou sumu, o něco později bylo půl miliardy pouhým kapesným. V každém případě se otec snažil co nejrychleji koupit měsíční jízdenku, aby mohl i následující měsíc jezdit do práce a z práce domů. Potom se zaplatily účty za nájemné a školné a odpoledne šla celá rodina ke kadeřníkovi. To, co z platu zůstalo, dostala matka - a druhý den vstávala celá rodina včetně služebné, jen otec ne, ve čtyři nebo v pět ráno, a taxíkem se jelo do velkoobchodu. Tam se pořídil velký nákup a během hodiny byl měsíční plat vrchního vládního rady vydán za trvanlivé potrviny... A tím to skončilo. Pak už jsme celý měsíc žádné peníze neměli.

6:32

10. dubna 2009 v 13:58 | Autorka |  Tarigantue
aneb čas kdy jsem vstávala...

One part (special for me) from an interview with John Green, author of An Abundance of Katherines and Looking for Alaska and Paper towns

9. dubna 2009 v 13:48 | Autorka
Q. If not fame, what *do* you recommend to fill up the empty spaces inside?A. Well, the reason people think fame will fill up the empty spaces inside them is because we want to be acknowledged and loved and cared for. Like, say that someone breaks your heart. The pain of that heartbreak is so real and so profound and so deeply felt, and you want other people to acknowledge it. And it feels like if millions of people cared enough about you to read about your heartbreak in US Weekly, then you could bear it. The holes inside would be filled by the thoughts and attention of strangers.

But in fact this does not work. It's a snake oil cure. The only thing, in my experience at least, that fills up the empty spaces is caring for other people and allowing them to care for us.

Plán

9. dubna 2009 v 12:02 | Autorka |  Tarigantue
Takže, mam 7 týdnů plus tyhle 4 dny do maturity...
30 otázek ze zeměpisu, 30 z literatury, 25 z angličtiny, plus minulý 4 roky matiky a nějaká gramatika...
To znamená 4 dny na urovnání poznámek, složek, zařazení co kam patří... a pak 49 dní na naučení 85 témat plus ta matika a gramatika...
Spočítala jsem to, a když se každej tejden naučim 5 témat zeměpisu, 5 litery a každej den si přečtu jednu angličtinu, měla bych bejt za vodou :)
Tak držte palce ať se k tomu vážně dokopu, jdu si to ještě rozepsat na dny :D

Two GREAT

4. dubna 2009 v 20:36 Silver
sjíždim, pouštim....

Co způsobuje happydance?

2. dubna 2009 v 19:35 | Autorka |  Tarigantue
aneb co MĚ dělá šťastnou? nápad made by pfff